VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

3-jų sostinių seminaras Taline

Liepos 14 – 15 d. 3 agentūros atstovai drauge su kolegomis iš Rygos dalyvavo projekto UNESCO pasaulio paveldo vietovių priežiūros patirtis Vilniuje, Rygoje ir Taline“ seminare Taline.

Seminaro metu kolegos iš Talino Paveldosaugos skyriaus pristatė restauruotus kultūros paveldo objektus: miesto gynybinę sieną, Šv. Nikolajaus ir Šv. Olafo bažnyčias, Dominikonų vienuolyną, restauruotus interjerus, Kalaraną fortą ir Kopli kvartalo atnaujinimą.

Projekto partneriai aptarė vertingiausius ir geriausiai restauruotus 3-jų miestų paveldo objektus, tarėsi dėl pažintinių ir turistinių juos pristatančiųjų maršrutų ir šių miestų UNESCO vertybių propagavimo. Projekto tikslas – bendra 3-jų sostinių interneto platforma, kurioje bus pristatomi miestų paveldosauginės tvarkybos bei gyventojų dalyvavimo joje, vertingiausių paveldo objektų puoselėjimo ir naujos architektūros istorinėje aplinkoje pasiekimai.
2020 m. liepos 8-10 d. vyko projekto seminaras Rygoje.

Projekto partneriai – Talino savivaldybės Paveldosaugos skyrius, Rygos savivaldybės Miesto plėtros departamentas ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra. Projektą remia Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programa, per Nordic Culture Point.

Culture_ENG_SMALL