VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

AMATAI

Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programa įgyvendinama 2002-2020 m. vadovaujantis 2001 12 28 d. Tarybos sprendimu. Programa siekia atgaivinti ir puoselėti tradicinius miesto amatus,  geriau atskleisti miesto kultūros savitumą, skatinti amatų verslą, turistams pristatyti Vilnių, kaip besirūpinantį Europos miestų tradicijų puoselėjimu. 2020 m. (spalio mėn.) Programoje dalyvauja 13 amatų galerijų-dirbtuvių, kurios lengvatinėmis sąlygomis nuomojasi 15 Savivaldybei priklausančių patalpų. Programos veiklą koordinuoja Savivaldybės įgaliota VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra.

Vilniaus miesto amatininkystės tradicijos yra ypač svarbus nematerialusis kultūros paveldas, teikiantis gyvybingumą miesto kultūriniam gyvenimui. Programa užtikrina nematerialaus kultūros paveldo išteklių puoselėjimą tausojant UNESCO Pasaulio ir Vilniaus paveldą.

2002 – 2020 m. vykdyta intensyvi Programos dalyvių veikla: nemokamas amatų demonstravimas, edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems, praktiniai mokymai studentams, kasmetinis dalyvavimas Kaziuko ir Šv. Baltramiejaus mugėse, Europos dailiųjų amatų dienose, socialiniai projektai, parodos, leidiniai ir filmai, dalyvaujama nacionalinėje švietimo programoje „Kultūros pasas“.  Daugiau apie Amatų programos rezultatus:

Dailiųjų amatų programos pristatymas

2020 m. rudenį pradėtas rengti sostinės Tarybos sprendimo projektas, miesto 2030 m. Strategijos pagrindu įgalinsiantis atnaujinti ir tęsti Programą 2021 – 2030 m.: tirti ir plėtoti sostinės amatų tradicijas, tai skatinant ir vertinant kaip kompleksinę sostinės kultūrinių, socialinių ir ekonominių santykių visumos dalį. Programos rezultatai ir gyvybingumas yra unikalus išteklius sostinės ir Lietuvos kultūrinio turizmo, tarptautinio konkurencingumo ir bendradarbiavimo vystymui.

DAILIŲJŲ AMATŲ, ETNOGRAFINIŲ VERSLŲ IR MUGIŲ PROGRAMA (archyvas).