VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Projektas „Amatų atspindžiai“

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra kartu su Vilniaus dailiųjų amatų asociacija 2019 m. įgyvendino projektą „Amatų atspindžiai romantiškajame Vilniuje“. Projekto metu pristatyta romantiškoji Vilniaus senamiesčio dalis istorinių amatų kontekste. Vilnius įeina į Romantiškosios Europos maršrutą  (https://bit.ly/2k1IG1E), kuris sukurtas UNESCO, Europos komisijos ir National Geographic iniciatyva. Projektas taip pat skirtas pažymėti Vilniaus istorinio centro įtraukimo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 25-mečiui. Įgyvendinant projektą aktualizuojama ir viešinama tradicinių amatų reikšmė UNESCO Pasaulio paveldui – Vilniaus istoriniam centrui. Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Projektas susideda iš leidinio, teminių paskaitų  ir pažintinių – kūrybinių užsiėmimų amatininkų dirbtuvėse, skirtų moksleiviams, vilniečiams ir miesto svečiams.

Leidinys „Amatų atspindžiai romantiškajame Vilniuje (lietuvių/anglų k.) išleistas 2019 m. Tai tęstinis 2012 m. leidinio „Vilniaus krašto amatai: istorija ir dabartis“, tačiau su papildyta ir atnaujinta informacija. Vieną iš leidinio dalių “Ką žinai apie senuosius amatus?” sudarys užduotys, kryžiažodžiai, mįslės bei žemėlapis su amatininkų dirbtuvių išsidėstymu Vilniaus senamiestyje. Leidinys bus pristatomas 2020 m. Europos dailiųjų amatų ir Europos paveldo dienų metu; taip pat bus patalpintas internete skaitmeniniame formate.

Pažintiniai renginiai vyko 2019-09-20 d. galerijoje-dirbtuvėje “Vitražo manufaktūra” (Stiklių g. 6):

16.00 val. Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokinių vitražų parodos atidarymas. Savo auklėtinių darbus pristatys monumentalistas Vincas Matonis.

16.30 val. Humanitarinių mokslų dr. Agnės Kulbytės paskaita „Romantiškojo Vilniaus įvaizdis dailėje“ apie romantizmo epochos meną, estetinius principus, taip pat apie filosofinę romantiškumo sampratą, jos požymius dabartinėje kultūroje ir mene, tęstinumą.

17.30 val. vitražisto Žydrūno Mirinavičiaus paskaita „Vitražo istorija Vilniuje“  skirta Lietuvos vitražo mokyklos paveldui ir dedikuota Vilniaus senamiesčio įrašymo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 25-mečiui.

 


Daugiau informacijos apie projektą:

Irena Sakalauskienė, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros vyr. specialistė,

+37067449240, i.sakalauskiene@vsaa.lt

Marija Kajotienė, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos direktorė, +37062871246, vdaa.info@gmail.com