VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Amatų naktis 2020

Rugsėjo 25-osios (Kultūros nakties) vakarą, vos tik pabaigus Agentūros kiemo Stiklių g. 4 grindinio atnaujinimo bei apšvietimo įrengimo darbus, į kiemelį ir pirmo aukšto sąlę sugužėjo amatininkai su savo darbo stalais, įrankiais, staklėmis, medžiagomis. Dar amatininkams nespėjus visko išsidėstyti, pradėjo plūsti iš anksto užsiregistravę tėveliai su vaikais. Buvo užsiregistravę 37 žmonės, daugiau kaip pusė iš jų vaikai. Užsuko čia ir neregistruotų smalsautojų, kurie „užstrigdavo“ paminkyti molio, paausti, ar susipažinti su juvelyrikos paslaptimis, emaliavimo technikomis. Šiemet dėl saugumo dalyvavo tik pusė amatininkų, atitinkamai buvo mažiau ir dalyvių.

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra šio renginio metu vaikams dovanojo ką tik išleistus žaismingus leidinukus vaikams „Ką žinai apie senuosius amatus“ bei „Paveldukas Vilniaus senamiestyje“. Renginys buvo skirtas UNESCO Pasaulio paveldo metams Lietuvoje pažymėti.

Agentūra su amatininkais į Kultūros nakties renginius įsiliejo nuo 2016 metų, ir pagrindinių organizatorių kasmet vėl kviečiami dalyvauti. Visų dalyvavusių amatininkų dirbtuvės įsikūrusios UNESCO Pasaulio paveldo vietovėje – Vilniaus istoriniame centre. Amatų tradicijos yra miesto identiteto dalis, jos kuria miesto gyvybingumą, įvairovę, savitumą. Amatininkų galerijos – dirbtuvės  – tai erdvės, kurias noriai ir gausiai lanko mūsų ateities kūrėjai –  darželinio amžiaus vaikai, moksleiviai, studentai, įvairios socialinės grupės bei miesto svečiai. Renginių tikslas: supažindinti visuomenę su aukščiausios kategorijos Vilniaus miesto amatų meistrais ir jų darbais.