VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Atgimęs Metraštininko kiemelis Stiklių g. 4

2020 m. spalio viduryje baigtas beveik 2 metus trukęs vieno labiausiai lankomų Senamiesčio kiemelių tvarkymas. Jį inicijavo ir parengiamuosius darbus: istorinių duomenų rinkimą ir projekto parengimą atliko VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, neatlygintinai talkinant architektui Sigitui Kasteckui.

Projekto įgyvendinimas įsibėgėjo Agentūros vadovui pavykus rasti puikius rėmėjus: Latvijos AB ,,Lode Group“, nemokamai dovanojusią reikiamą kiekį molio trinkelių ir plytų, bei UAB ,,Korgas“ – kiemelio apšvietimo įrangą. Šios įmonės tapo mecenatais siekdamos garsinti savo gaminius Vilniuje. Grindinio įrengimą, techninę priežiūrą vykdant inžinieriui-restauratoriui P. Kanevičiui ir konsultuojant E. Mendelevičiui, taip pat neatlygintinai atliko UAB ,,Objekta“. Šio vertingo darbo atlikėjus vienijo bendras pilietinis tikslas – sukurti gyvą, aukštos kokybės istorinės aplinkos tvarkybos pavyzdį.

Kiemelį jau intensyviai lanko vaikų ir moksleivių grupės. Nors dėl antrosios COVID-19 pandemijos bangos, planuota surengti atgimusio kiemelio pristatymo ir padėkos rėmėjams šventė nukelta neribotam laikui, KVIEČIAME visus Vilniečius ir miesto svečius pasigėrėti mūsų kiemeliu, esančiu Stiklių g. 4, greta Rotušės aikštės. O Senamiesčio gyventojus SKATINAME semtis įkvėpimo ir ryžto planuojant tvarkyti jums priklausančius kiemelius su galima sostinės savivaldybės parama šiam darbui –  http://www.vsaa.lt/index.php/bendruomenei/