VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Kultūros paveldas per pietus

2017 m. vasario mėnesį pradėjome renginių ciklą „Kultūros paveldas per pietus“. Kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį 12:10 – 12:50 vyksta teminės ekskursijos į mažiau žinomus Vilniaus paveldo objektus.

Vasario 23 d. lankėmės Švč. Trejybės (Bazilijonų) Graikų apeigų katalikų bažnyčioje. Paveldo mylėtojus pasveikino ir bažnyčią pristatė kunigas Joakim Jaroslav Kovalčuk, o apie bažnyčios tyrimus ir tvarkybą pasakojo VĮ „Lietuvos paminklai“ projektų priežiūros vadovas Viktoras Vilkišius.

Kovo 30 d. architektės Marija Nemunienė ir Nijolė Ščiogolevienė pristatė Vilniaus augustinų vienuolyno pastatų ansamblio Rytų vienuolyno namą, kuris neseniai rekonstruotas ir pritaikytas mokslo paskirčiai.

Balandžio 27 d. Vilniaus choralinėje sinagogoje įvyko dvi ekskursijos – paskaitos, kurias pristatė gidė Natalija Cheifec. Ji papasakojo ne tik apie Sinagogos pastatą, svarbiausias jo dalis, bet ir apie judaizmo tradicijas: kokie yra svarbiausi žydų vyrų ir moterų gyvenimo etapai, svarbios šventės ir ritualai, kas yra toros skaitymas, kaip tampama rabinu, kantoriumi ar maldų skaitytoju. Abiejose ekskursijose dalyvavo virš 130 žmonių. Džiaugėmės tokiu susidomėjimu, tačiau baiminomės, kad visi norintys nesutilps; todėl buvo sudarytos dvi grupės skirtingu laiku.

Gegužės 26 d. Vilniaus stačiatikių Šv. Dvasios cerkvės kunigas Vitalijus Mockus pristatė cerkvės ir vienuolyno gyvenimą, svarbiausias kultūros vertybes, stačiatikių papročius, šventes bei iš Lietuvos kilusius stačiatikių šventuosius.

Birželio 29 d. architektas restauratorius Vytenis Zilinskas papasakojo apie Lukiškių  dominikonų vienuolyno ansamblio restauravimo darbus.