VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Kultūros paveldas per pietus

Sekantis renginys gruodžio 21 d. 12.10 Bernardinų bažnyčioje.
Būtina REGISTRACIJA
https://www.facebook.com/ events/353281071809809/

Gruodžio 1 d. 12.00 val. Kunigas Vitalijus Mockus pristatė Vilniaus stačiatikių Skaisčiausiosios Dievo Motinos katedros paveldą.

Renginių ciklą „Kultūros paveldas per pietus“ pradėjome 2017 m. vasario mėnesį. Kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį 12:10 – 12:50 vyksta teminės ekskursijos į mažiau žinomus Vilniaus paveldo objektus. Per pirmąjį 2017 m. pusmetį renginiuose dalyvavo 365 vilniečiai.

Vasario 23 d. lankėmės Švč. Trejybės (Bazilijonų) Graikų apeigų katalikų bažnyčioje. Paveldo mylėtojus pasveikino ir bažnyčią pristatė kunigas Joakim Jaroslav Kovalčuk, o apie bažnyčios tyrimus ir tvarkybą pasakojo VĮ „Lietuvos paminklai“ projektų priežiūros vadovas Viktoras Vilkišius.

Kovo 30 d. architektės Marija Nemunienė ir Nijolė Ščiogolevienė pristatė Vilniaus augustinų vienuolyno pastatų ansamblio Rytų vienuolyno namą, kuris neseniai rekonstruotas ir pritaikytas mokslo paskirčiai.

Balandžio 27 d. Vilniaus choralinėje sinagogoje įvyko dvi ekskursijos – paskaitos, kurias pristatė gidė Natalija Cheifec. Ji papasakojo ne tik apie Sinagogos pastatą, svarbiausias jo dalis, bet ir apie judaizmo tradicijas: kokie yra svarbiausi žydų vyrų ir moterų gyvenimo etapai, svarbios šventės ir ritualai, kas yra toros skaitymas, kaip tampama rabinu, kantoriumi ar maldų skaitytoju. Abiejose ekskursijose dalyvavo virš 130 žmonių. Džiaugėmės tokiu susidomėjimu, tačiau baiminomės, kad visi norintys nesutilps; todėl buvo sudarytos dvi grupės skirtingu laiku.

Gegužės 26 d. Vilniaus stačiatikių Šv. Dvasios cerkvės kunigas Vitalijus Mockus pristatė cerkvės ir vienuolyno gyvenimą, svarbiausias kultūros vertybes, stačiatikių papročius, šventes bei iš Lietuvos kilusius stačiatikių šventuosius.

Birželio 29 d. architektas restauratorius Vytenis Zilinskas papasakojo apie Lukiškių  dominikonų vienuolyno ansamblio restauravimo darbus.

Liepos 27 d. Baltijos gintaro meno centras pristatė gintaro evoliuciją ir jo naudojimo raidą bei pademonstravo kaip pasidaryti autentišką amuleto kopiją.

Rugsėjo 28 d.  vyko renginys „Gyva stiklo istorija XVI a. rūsiuose“. Galerijoje-dirbtuvėje „Vitražo manufaktūra“, Stiklių g. 6, galerijos vadovė vitražistė Julija Vaičienė pristatė unikalius XVI amžiaus rūsius bei ryškiausius XIX – XX amžiaus Lietuvos vitražistų darbų pavyzdžius. Buvo demonstruojamas klasikinio vitražo kūrimas.