VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Kultūros paveldas per pietus

Balandžio 26 d. pasivaikščiojimo metu apie Bernardinų sodo istoriją ir atnaujinimą pasakojo architektė Jurga Večerskytė-Šimeliūnė, Bernardinų sodo sutvarkymo projekto autorė ir SĮ Vilniaus planas direktorė.

2018 m. kovo 29 d. lankėmės Šv. Jurgio bažnyčioje ir karmelitų vienuolyne. Atliktus architektūrinius ir polichrominius tyrimus pristatė restauratorė Ieva Blinstrubienė.

2018 m. vasario 22 d. aplankėme Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią.

2018 m. sausio 25 d. lankėmės Lietuvos rusų dramos teatre.

Renginių ciklą „Kultūros paveldas per pietus“ pradėjome 2017 m. pradžioje. Paskutinį mėnesio ketvirtadienį 12:10 – 12:50 vyksta teminės ekskursijos į mažiau žinomus Vilniaus paveldo objektus. Per 2017 m. renginiuose dalyvavo virš 450 vilniečių.

Vasario 23 d. lankėmės Švč. Trejybės (Bazilijonų) Graikų apeigų katalikų bažnyčioje. Paveldo mylėtojus pasveikino ir bažnyčią pristatė kunigas Joakim Jaroslav Kovalčuk, o apie bažnyčios tyrimus ir tvarkybą pasakojo VĮ „Lietuvos paminklai“ projektų priežiūros vadovas Viktoras Vilkišius.

Kovo 30 d. architektės Marija Nemunienė ir Nijolė Ščiogolevienė pristatė Vilniaus augustinų vienuolyno pastatų ansamblio Rytų vienuolyno namą, kuris neseniai rekonstruotas ir pritaikytas mokslo paskirčiai.

Balandžio 27 d. Vilniaus choralinėje sinagogoje įvyko dvi ekskursijos – paskaitos, kurias pristatė gidė Natalija Cheifec. Ji papasakojo ne tik apie Sinagogos pastatą, bet ir apie judaizmo tradicijas. Ekskursijose dalyvavo virš 130 žmonių.

Gegužės 26 d. Vilniaus stačiatikių Šv. Dvasios cerkvės kunigas Vitalijus Mockus pristatė cerkvės ir vienuolyno gyvenimą, svarbiausias kultūros vertybes, stačiatikių papročius, šventes bei iš Lietuvos kilusius stačiatikių šventuosius.

Birželio 29 d. architektas restauratorius Vytenis Zilinskas papasakojo apie Lukiškių  dominikonų vienuolyno ansamblio restauravimo darbus.

Liepos 27 d. Baltijos gintaro meno centras pristatė gintaro evoliuciją ir jo naudojimo raidą bei pademonstravo kaip pasidaryti autentišką amuleto kopiją.

Rugsėjo 28 d.  vyko renginys „Gyva stiklo istorija XVI a. rūsiuose“. Galerijoje-dirbtuvėje „Vitražo manufaktūra“, Stiklių g. 6, galerijos vadovė vitražistė Julija Vaičienė pristatė unikalius XVI amžiaus rūsius bei ryškiausius XIX – XX amžiaus Lietuvos vitražistų darbų pavyzdžius. Buvo demonstruojamas klasikinio vitražo kūrimas.

Gruodžio 1 d. Kunigas Vitalijus Mockus pristatė Vilniaus stačiatikių Skaisčiausiosios Dievo Motinos katedros paveldą.

Gruodžio 21 d. per pietus apsilankėme Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje. Bažnyčios bendruomenės narys ir gidas Alvydas Baltaduonis papasakojo apie restauruotą sienų ir skliautų tapybą, apie altorių skulptūrų simboliką, parodė bažnyčios kriptas ir palėpę.