VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Erdvės priešais Šv. Onos bažnyčią sutvarkymas

Antrasis Šv. Onos skvero sutvarkymo idėjų pristatymas vyko lapkričio 12 d. 17.30 val. Senamiesčio atnaujinimo agentūroje, Stiklių g. 4.

Erdvė priešais Šv. Onos bažnyčią yra viena iš svarbiausių ir turistų labiausiai lankomų vietų Vilniaus senamiestyje. Pirmas šios erdvės sutvarkymo projektinių pasiūlymų pristatymas visuomenei įvyko 2018-09-11. Antro susitikimo tikslas – įvertinus gautus pasiūlymus, išgryninti pagrindines idėjas, kuriomis remiantis bus rengiamas galutinis projektinių pasiūlymų variantas. Projektinių pasiūlymų sprendinius pristatė SĮ ,,Vilniaus planas” architektai, susitikimą pravedė  MB “Homo Eminens” komanda.
2018 11 12 d. Susitikimo santrauka

Dėkojame visiems dalyvavusiems Šv. Onos skvero projektinių pasiūlymų pristatyme lapkričio 12 dieną. Dėkojame už keltus klausimus bei išreikštus pasiūlymus. MB “Homo Eminens” komanda susistemino susitikimo su visuomene rezultatus ir inicijavo ekspertų susitikimą, kuriame išreikštus siūlymus aptarė su urbanistikos, paveldosaugos ir architektūros profesionalais. Atsižvelgiant į pateiktas pastabas, šiuo metu pradėti kurti tolimesni erdvės sutvarkymo scenarijai.

Primename, kad antrojo susitikimo metu buvo iškelti šie pagrindiniai klausimai:
Koks yra Šv. Onos skvero sutvarkymo pagrindinis tikslas? Su šiuo klausimu buvo susiję komentarai apie tvarkymo darbų mastą ir apimtis.
Ar projektiniai pasiūlymai pakankamai kontekstualūs? Su šiuo klausimu buvo siejami naudojamų elementų medžiagiškumo, paliekamų ar atkuriamų objektų istoriškumo klausimai.
Ar buvo pakankamai  atsižvelgta į esamą situaciją ir į galimas naujos erdvės pasekmes? Su šiuo klausimu buvo siejamas saugumo klausimas sujungus erdvę su Maironio g., parkavimo klausimas; esamas žmonių judėjimas erdvėje ir galima kaita bei jos įtaka erdvei.

Visus kviesime dalyvauti trečiajame susitikime, kuriame bus pristatyti siūlymai atsižvelgiant į jūsų pastabas ir ekspertų komentarus. Jeigu turite papildomų komentarų, kuriais norėtumėte pasidalinti, prašome jais pasidalinti el. paštu: info@homoeminens.com

 Kvietimas

HE_Kvietimas_digital