VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Europos archeologijos dienos Vilniaus senamiestyje

Visa Europa kasmet birželio viduryje, šiemet 18-22 dienomis, mini archeologijos dienas ir kviečia  organizacijas bei pavienius asmenis įgyvendinti archeologijos paveldo pažinimui ir populiarinimui skirtas veiklas. Šiomis dienomis organizuojamos dirbtuvės, ekskursijos, paskaitos, degustacijos, pristatymai, parodos, atveriamos  erdvės, transliacijos, spektakliai, archeologinių tyrimų lankymas, tyrimų laboratorijos, vyksta gyvi bei virtualūs renginiai ir kt.

Džiugu, kad Lietuvoje 2021 m. prie Europos archeologijos dienų renginių prisijungė kaip niekada daug norinčiųjų: muziejai, įvairios organizacijos, tyrėjai, paveldosaugininkai ir bendruomenės, kurie padės atspindėti ir atskleisti platų Lietuvos archeologijos mokslo ir paveldo kontekstinį vaizdą.

VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros iniciatyva archeologijos dienose dalyvaus 6 Vilniaus amatų programos dirbtuvės, vyks 9 renginiai. Vilniaus puodžių ceche bus demonstruojama Vilniaus gotikos ir renesanso buitinės keramikos rekonstrukcijos, sužinosite, kokiuose induose XIV-XVI a. vilniečiai virė ir kepė, iš kokių indų valgė, bus demonstruojama molinių keptuvių gamyba. Valdovų rūmų raštinės patalpoje bus pristatoma vykusi koklinės krosnies rekonstrukcija, demonstruojama koklio atspaudimo nuo matricos technologija. Juvelyrikos mokykloje „Vilnensis“ bus pristatomi atkurti/rekonstruoti gotikiniai ir renesansiniai valdovų žiedai, papuošalai. Tekstilės dirbtuvė „Menas sau“ pažindins su archeologinio kostiumo rekonstrukcijos metodika. Apie XV–XVI a. Limožo (Prancūzija) tapybinio emalio kūrimo technologijas bus pristatoma juvelyrikos galerijoje „Meno niša“, kur išvysite darbų reprodukcijas iš muziejų, vyks praktinis-parodomasis užsiėmimas. Neapsiriksite užsukę į dirbtuvę „Molio laumė“, čia rasite unikalius juodosios keramikos archeologinius XVIII-XIX a. Vilniaus radinius – originalias pypkes ir jų rekonstrukcijas. Senųjų amatų dirbtuvėje vyks aktyvi paskaita ir stiklo lašo gamybos demonstravimas bei gotikinės knygos rišimas ant rėmo.
Archeologijos dienų programa

Daugiau informacijos apie Europos archeologijos dienų tikslus ir vykdomas veiklas galima rasti: https://journees-archeologie.fr/