VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Europos archeologijos dienų renginiai

2021 m. birželio 18-19 dienomis pirmą kartą Vilniaus Amatų programos dalyvių dirbtuvėse buvo švenčiamos Europos archeologijos dienos, kurių metu dalyviai nusikėlė į praėjusius šimtmečius ir išbandė skirtingus miesto amatus. Dalyvavo virš 30 žmonių (iš jų 6 vaikai),

Senųjų amatų dirbtuvėse vyko du pristatymai bei amato demonstravimai: stiklo papuošalų rastų po žeme ir gotikinės knygos – kapšo pristatymas. Dalyvavo 3 mokiniai, 9 suaugę žmonės, iš jų 1 neįgalusis. Dalyviai patys pasigamino po stiklo karoliuką, sužinojo apie knygrišystės istoriją, knygų rekonstrukcijas, išbandė rišti knygos lankus ant rėmo. Juvelyrikos mokykloje „Vilnensis“ pristatymas apie Valdovų žiedus vyko anglų kalba, panaudojant istorines nuotraukas bei filmuką apie žiedų atkūrimą. Dalyvavę 4 sužavėtos damos galėjo pačiupinėti muziejinius eksponatus, susipažinti su žiedų atsiradimo istorija, gamybos procesu, brangakmeniais. Galerijoje „Menas sau“ pristatyti du romėniškojo laikotarpio (III-V a.) Rytų Lietuvos vyro ir moters kostiumai ir vienas ką tik užbaigtas vikingų laikotarpio (IX-XII a.) vyro kuršio kostiumas. Pristatyme dalyvavo 5 žmonės. Juvelyrikos galerijoje „Meno niša“ apie XV–XVI a. Limožo (Prancūzija) tapybinio emalio kūrimo technologijas susipažino 6 suaugę ir 2 vaikai, jie apžiūrėjo darbų reprodukcijas iš muziejų, vyko praktiniai užsiėmimai. Į dirbtuvę „Molio laumė“ užsukusi šeima išvydo unikalius juodosios keramikos archeologinius XVIII-XIX a. Vilniaus radinius – originalias pypkes ir jų rekonstrukcijas.

Visi renginiai vyko birželio 18 d. išskyrus vieną, kuris buvo organizuojamas 19 d. (jame dalyvavo 6 suaugę ir 3 vaikai/mokiniai)