VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Europos paveldo dienos 2020

Europos paveldo dienos (EPD) „Kultūros paveldas ir edukacija“ vyko 2020 m. rugsėjo 11 – 20 d. Agentūra surengė 8-is EPD renginius (3-is pažintinius pasivaikščiojimus, 4-is edukacinius užsiėmimus, viktoriną ir leidinio pristatymą), parengti ir išleisti 2 edukaciniai leidiniai vaikams, skirti UNESCO Pasaulio paveldo metams: „Paveldukas Vilniaus senamiestyje“ ir „Ką žinai apie senuosius amatus?“. Renginius ir leidinius dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Agentūra koordinuoja Vilniaus dailiųjų amatų programą nuo 2002 m., todėl visada siekiame į renginius įtraukti amatininkus. Rugsėjo 11 d. ir 18 d. vyko edukaciniai renginiai 4-iose amatininkų galerijose – dirbtuvėse, skirti šeimoms – vaikams nuo 5 iki 15 metų su tėvais ar seneliais. Gintaro muziejuose Šv. Mykolo g. 8 ir Šv. Mykolo 12, Vitražo manufaktūroje Stiklių g. 6; Senųjų amatų dirbtuvėse (Savičiaus g. 10) ir Vilniaus puodžių ceche (Užupio g. 9) vaikai turėjo galimybę dalyvauti  edukaciniuose užsiėmimuose, buvo pristatoma šių pastatų istorija ir įdomybės: XV-XVI a. keramikos degimo krosnis Šv. Mykolo g. 8, XVI a. rūsių restauravimas ir pritaikymas Stiklių g. 6.

Rugsėjo 12 d. ir 19 d. vyko ekskursija suaugusiems po restauruojamus Vainių rūmus. Įžangą apie UNESCO vietovės bendrą tvarkybą ir esamas programas pristatė Agentūros vyr. architektė J. Raugalienė. Restauratorius Robertas Zilinskas pristatė turtingą pastato istoriją ir architektūrinių tyrimų metu atskleistus atradimus, o restauratorė Audronė Kaušinienė papasakojo apie rūmuose atidengtos sienų tapybos konservavimą ir restauravimą.

Rugsėjo 12 d. vyko ekskursija 7-12 metų vaikams „Sena-nauja-sena. Trakų gatvė“, kurią vedė Agentūros Informacinio centro vadovė Daina Šėmienė. Vaikams buvo pasakojama, kaip seni ir griūvantys pastatai yra išsaugomi, restauruojami ir prikeliami naujam gyvenimui. Pristatyti kultūros paveldo objektai: Pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas, A. Mickevičiaus biblioteka – buvę Tiškevičių rūmai.

Rugsėjo 20 d. Agentūros salėje vyko UNESCO Pasaulio paveldo metams skirto leidinio vaikams „Paveldukas Vilniaus senamiestyje“ pristatymas ir viktorina šeimoms su vaikais „Pasaulio paveldas ir aš“. Viktorinos metu pasirodžiusieji geriausiai buvo apdovanoti specialiais prizais.

UNESCO spalvotas_RGB KPD LOGO PILNAS Viršelis_Pavelduko