VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Europos paveldo dienos 2021

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra EPD metu kviečia į renginius tema „Autentiško Vilniaus beieškant“. Rugsėjo 17 d. 17.00 val. ir rugsėjo 20 d. 17.30 val. vyks pažintinės ekskursijos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir Pranciškonų vienuolyne, Trakų g. 9; jas ves restauratorius Stasys Latonas.

Rugsėjo 18 – 24 d. bus galima žaisti orientacinį žaidimą, kuris supažindins su autentiškiausiomis senamiesčio erdvėmis ir architektūros detalėmis, pristatys geriausius restauravimo pavyzdžius. Žaidimas skirtas šeimoms, draugams ar pavieniams asmenims. Orientacinio žaidimo dalyviai, jiems patogiu metu atvykę į Stiklių g. 4 kiemelį, nuskenuoja QR kodą ir leidžiasi į autentiško Vilniaus paieškas. Žaidžiančiųjų išmaniuosiuose įrenginiuose būtina įdiegti „Actionbound“ programėlę.
Projektą „Autentiško Vilniaus beieškant“ remia Kultūros paveldo departamentas.

Amatų dirbtuvėse vyksiančių renginių tikslas supažindinti moksleivius ir jų mokytojus bei tėvelius su UNESCO pasaulio paveldo vietovės amatų tradicijų gaivinimo, tęstinumo ir rankdarbystės reikšme. Renginių dalyviai susipažins su amatų meistrais, dalyvaujančiais sostinės tradicinių Amatų programoje. Europos paveldo dienose dalyvauja 3 amatų dirbtuvės.

Rugsėjo 17 d. 14.00 val. Juvelyrikos mokykloje „Vilnensis“ (Domininkonų g. 7/2), juvelyrikos meistras Darijus Gerlikas supažindins su savo kūryba, naudojamomis medžiagomis, Vytauto Didžiojo, Barboros Radvilaitės ir kt. valdovų žiedų replikomis, jų atkūrimo istorija. Rugsėjo 23 d. 14.00 val. Vilniaus puodžių cecho meistrai (Užupio g. 9/2-20) supažindins su pirmąja lipdytine ir viduramžių buitine keramika, su molio parengimu ir praktiniais apdorojimo būdais. Rugsėjo 23 d. 15.00 val. Senųjų amatų dirbtuvėse (Savičiaus g. 8), klubo „Dvaro meistrai“ knygrišys Sigitas Tamulis pristatys Vilniaus miesto odininkystės ir Tymo kvartalo istoriją, supažindins su odos apdorojimo ir naudojimo būdais; bus demonstruojamas knygos rišimas. Visose dirbtuvėse vyks rankdarbystės pamokos moksleiviams. Renginių metu įvyks filmuko „Vilniaus amatininkai sveikina“ premjera.

KPD LOGO PILNAS  EPD plakatas sumazintas