VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Juvelyrikos mokykla „Vilnensis“

 

Profesionalus juvelyras  Darijus Gerlikas lengvatinėmis sąlygomis išsinuomojęs iš Savivaldybės patalpas ir prisijungęs prie Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos, 2004 m. įkūrė juvelyrikos galeriją-dirbtuvę „Darijaus galerija“. Italijoje stažavęsis menininkas pradėjo rengti juvelyrikos kursus. Po dešimties metų nuoseklaus ir atkaklaus darbo, Darijus parengė juvelyrikos mokymo programas, subūrė mokinių ir dėstytojų ratą, sukūrė gerą įstaigos reputaciją,  o visa tai paskatino galerijos kursus paversti mokykla bei trigubai sukurti papildomų mokymosi vietų.

Per dešimtmetį kursus ir juvelyrikos mokyklą baigė daugiau nei šešiasdešimt kūrėjų, surengta daug parodų, mokyklos auklėtiniai ir dėstytojai sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir projektuose, garsina ne tik Vilniaus miestą, bet ir visą šalį.  Įdomu dar ir tai, kad „Vilnensis“ juvelyrai dirba tame pačiame name, kuriame buvo vieno žymiausių XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės amatininko, laikrodininko Jokūbo Gierkės dirbtuvė. Vilniuje dirbęs vokiečių kilmės laikrodininkas garsėjo savo kruopštumu ir kūrybiškumu, o šios savybės neišvengiamai būtinos ir kiekvienam juvelyrui.

Mokykloje „Vilnensis“ vykstantys kursai skirti tiek jau turintiems kitos srities meninį išsilavinimą kūrėjams, tiek ir tiems, kurie anksčiau niekuomet neturėjo sąlyčio su menu ir tik svajojo tapti juvelyrais. Tiek vieniems, tiek kitiems reikalingi juvelyrikos amato pagrindai. Darijus Gerlikas nuosekliai ir kantriai supažindina būsimuosius kūrėjus su pačiais juelyrikos pradmenimis, vesdamas juos nuo pažinties su brangiaisiais metalais ir jų lydiniais, brangiųjų ir pusiaubrangių akmenų įstatymo, emalio technikos, papuošalo modeliavimo ir konstravimo iki asmeninės parodos surengimo ir pristatymo. Mokyklos įkūrėjo tikslai: paruošti profesionalius juvelyrikos kūrėjus, galinčius generuoti idėjas ir jas praktiškai įgyvendinti; išlaikyti tradicijas ir tuo pačiu neatitolti nuo modernumo. Tradicinių, klasikinių juvelyrikos tradicijų tąsą iliustruoja ir Darijaus Gerliko žiedai – atkurtos originalių XVI a. Lietuvos valdovų žiedų replikos, išlaikant originalias medžiagas ir renesansinę juvelyrikos techniką.

Šioje mokykloje besimokiusių autorių kūriniai demonstruoja geriausias juvelyrikos mokyklos „Vilnensis“ savybes: gebėjimą įžvelgti kiekvieno mokinio unikalumą, atskleisti jo gerąsias puses, suteikti jam galimybę techniškai įgyvendinti savo idėjas, duoti žinių ir įgūdžių, padedančių toliau tęsti savo, kaip juvelyro, karjerą. Mokyklos įkūrėjas Darijus Gerlikas teigia: „Mano misija – ugdyti naują Vilniaus juvelyrikos mokyklą, skatinti kūrybingumą ir per tai keisti visuomenę, jos požiūrį į menininką, kūrybą“.