VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Karališkasis portretas agentūroje

 

Žygimanto Augusto simbolinio-jubiliejinio 500-ojo gimtadienio proga, sutampant jo datai su Go Vilnius inicijuotu Ispanijos savaitgaliu Vilniuje, Stiklo kvartalas kartu su VšĮ Senamiesčio atnaujinimo agentūra kviečia į garsios tapytojos Miglės Kosinskaitės Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės viso ūgio portreto ekspoziciją, skirtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gimtadieniui. Įdomu tai, kad tapytoja Miglė Kosinskaitė Žygimanto Augusto prototipu pasirinko Vaidotą, žinomą grupės The Roop atlikėją.

Paveikslo atidengimo ceremonijoje, kuri vyko Rugpjūčio 1d. 00.20- tuo laiku, kai gimė Žygimantas Augustas, dalyvavo Stiklo kvartalo verslo ir kultūros bendruomenės nariai, Lenkijos, Italijos, Prancūzijos, Lenkijos institutų vadovai, Ukrainos ambasados pirmasis sekretorius Andrej Buriak, Izraelio ambasadorius Yosel Levy ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius su žmona. Renginyje lankėsi kino prodiuserė Teresa Rozanovska, šiuo metu vystanti serialo skirto Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės istorijai, projektą,

Kunigaikščių atvaizdus piešė ir vaizdavo kiekviena epocha, tačiau Vilnius iki šiol neturi garsiosios poros atvaizdo kartu, nors didžioji jų romantiškos, dramatiškos ir tragiškos istorijos dalis vyko būtent Vilniuje. Stiklo kvartalo kūrybingos bendruomenės bendraįkūrėja dizainerė Julija Janus renginio metu pristatė galeriją įvairiausio laikmečio atvaizdų, susijusių su karališka pora ir jos romantiška istorija. Šio portreto atisradimas Stiklo kvartalui ir Vilniui reikšmingas kaip pirmas žingsnis išryškinant Vilniaus romantinį maršrutą.

Šis renginys papildo sostinės dalyvavimą pasauliniame darnaus turizmo projekte “Pasaulio paveldo kelionės Europos Sąjungoje, kuriame Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės ir vedybų istorija yra Vilnių pristatančia romantine ašimi.

Vakaro metu, prieš iškilmingą paveikslo atidengimą, skambėjo Petro Roizijaus, asmeninio Žygimanto Augusto sekretoriaus (Pedro Ruiz de Moros) eilės, skirtos Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui  Žygimantui Augustui, iš lotynų kalbos verstos į lietuvių kalbą. Eiles skaitė aktorius ir kino prodiuseris Stasys Baltakis.  Skambėjo Justinos Butkutės- jaunos šiuolaikinės poetės eilės skirtos Barboros Radvilaitės meilei.

Paveikslą šį savaitgalį  galima pasižiūrėti rugpjūčio 1-2 d. 12-14 val. Stiklių 4, Metraštininko kiemelyje esančioje pirmosios Vilniaus spaustuvės gotikinėje patalpoje (agentūros salėje).
Karališkas portretas nuo rugsėjo  1 d. iki spalio 30 d. bus nemokamai demonstruojamas visuomenei.