VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Kaziuko mugė virtualiai (istorinė apžvalga)

Sveikiname su pavasariu ir pirma virtualia miesto globėjo Šv. Kazimiero muge! Puslapyje www.craftson.lt mugė atsidarė kovo 4-ąją 14.00 val., prekyba amatininkų kūriniais ten vyks visus metus. Sudaryta galimybė lengvai ir saugiai įsigyti kažką naujo, gražaus ir ypatingo. Užsukite ir į Vilniaus dailiųjų amatų programos amatininkų svetaines 

Vilniaus Kaziuko mugės (86 skaidrių pristatymas)

Vilnius pavasarį pasitinka pačia ryškiausia tradicine amatininkų švente – Kaziuko muge, kuri ilgą laiką kasmet vykdavo miesto aikštėse: Katedros, Lukiškių, Rotušės, o paskutinius 10 metų išsiplėtė į gatves – Gedimino pr., Šventaragio, Pilies, Didžiąją, Vokiečių, Maironio, kt. Vilnietiška Kaziuko mugė – gyvuojanti tradicija, žavinti žmones liaudišku humoru, pramogomis ir išmone trykštanti šventė, kuriai amatininkai rengiasi visus metus. Mugės istorija kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 m., kai Vilniuje iškilminga eisena buvo sutikta iš Romos atgabenta popiežiaus pašventinta Šv. Kazimiero vėliava. Religinė Šv. Kaziuko atlaidų eisena ilgainiui virto šventine Kaziuko mugės eisena.

Istorijos bėgyje Kaziuko mugė nuolat kito: iš XVIII-XX a. buvusios kaimo amatininkų, ūkininkų ir liaudies menininkų prekybos bei pramogų, XXI a. ji tampa labiau miesto amatininkų, menininkų ir prekybininkų prekybine-pramogine švente. 

VšĮ “Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra iniciatyva” pasitelkus Vilniaus miesto Tradicinių amatų programos dalyvius ir bendradarbiaujant su Vilniaus etninės kultūros centru 2007 m. atkurta tradicinė iškilminga eisena, tapusi kultūrine ir istorine šventės ašimi. 

Daugiau informacijos: Irena Sakalauskienė, el. paštas i.sakalauskiene@vsaa.lt