VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Klaido Navicko karpiniai ir raižiniai

Gruodžio 18 d. pažymint „10 metų tautinio paveldo atgimimui“ buvo apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys amatininkai, tradicinių amatų centrai, pagerbti tautinio paveldo komisijos ekspertai. Renginio metu Lietuvos Respublikos Kultūros ministrė įteikė padėkos raštą tautodailininkui, meno kūrėjui, popieriaus karpinių ir medžio raižinių meistrui Klaidui Navickui už etninės kultūros puoselėjimą, senojo karpymo, medžio raižymo tradicijų kūrybingą tęsimą ir perdavimą.

Nuo 2002 metų K. Navickas dalyvauja Savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje bei Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos veikloje. Karpyti Klaidas pradėjo 1988 m., iki tol drožinėjo, kalinėjo metalą. Jo darbams išduotas tautinio paveldo produkto sertifikatas bei sertifikuotos meistro tradicinių amatų (popieriaus karpinių ir medžio raižinių) mokymo programos. Meistras aktyviai dalyvauja vietinėse ir tarptautinėse  tautodailės parodose, yra surengęs daug personalinių parodų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuos, yra nuolatinis respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ dalyvis – po 2 kartus apdovanotas III ir II laipsnio diplomais ir net 2 kartus pripažintas geriausiu Vilniaus apskrities meistru vaizduojamojo meno srityje. Lietuvos karpymo meną yra pristatęs Japonijoje, Austrijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje bei Filadelfijoje. Karpinių paroda, skirta Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui buvo eksponuota Kinijoje ir Lenkijoje.

Šiuo metu K.Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės” keliauja per Lietuvą. Paroda, pradėjusi kelią Šiauliuose, jau aplankė Kelmę, Jurbarką, Veliuoną, Lukšius, Lazdijus, Alytų, Varėną, Ignaliną, Uteną, Panevėžį, Kupiškį, Pakruojį, Joniškį, Naujamiestį, Pasvalį, Biržus, Raseinius, Klaipėdą, Pagėgius, Rietavą, Zarasus, Visaginą, Trakų rajoną, Elektrėnus, tris kartus įvairiose vietose eksponuota Vilniuje.

Prašome užsukti į tautodailininko Klaido Navicko dirbtuves J.Basanavičiaus g. 29, Vilniuje. Karpinių meistras priima moksleivius, studentus ir besidominčius tautodaile, supažindina su karpymo bei raižinių istorija, tematika bei technika, suteikia galimybę praktiškai išbandyti savo jėgas karpant ar spaudžiant atspaudus.

 

Irena Sakalauskienė
Vyr. specialistė, tel. 2122535