VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

LMTA studijų miestelio projektas

Viešam svarstymui su visuomene pateiktas išskirtinės svarbos objektas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pastatų ansamblis Olandų g. (architektas Nacionalinės premijos laureatas Rolandas Palekas, UAB „Paleko archstudija“). LMTA studijų miestelio mokslo ir gyvenamosios paskirties pastatų komplekso Olandų g. 21A projektiniai siūlymai eksponuoti Agentūroje nuo 2019 05 09 d.

2019 05 16 d. viešas svarstymas įvyko LMTA centriniuose rūmuose Lukiškių aikštėje. Susirinkusieji projektinius siūlymus įvertino itin palankiai, siūlydami techniniame projekte, pasitelkiant reikiamas šiuolaikines technologijas ir statybines medžiagas, spręsti apsaugos nuo gatvės triukšmo, pastatų morfologinio ir dekoratyvinio išskirtinumo – „muzikalumo“, bei saulės energijos naudojimo klausimus. Taip pat siūlyta įrengti patogesnes jungtis su bibliotekos pastatu, analizuoti pėsčiųjų tilto per Olandų g. įrengimo bei greta esančio stadiono panaudojimo LMTA poreikiams galimybes.

Dauguma dalyvavusiųjų pritarė būtinybei LMTA kreiptis į sostinės savivaldybę dėl pėsčiųjų ir dviračių takų, želdynų, apšvietimo ir kitos miesto infrastruktūros atnaujinimo aplinkinėse teritorijose. LMTA rektorius pabrėžė, kad tai yra ne tik miesto, bet ir nacionalinės svarbos objektas, kurio įgyvendinimo sėkmė ženkliai įtakos valstybės kultūrinio ugdymo ir jos pažangos raidą.