VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Dėl Neformalaus vaikų švietimo programos atšaukimo

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros programa „UNESCO kultūros paveldas pasaulyje, Lietuvoje ir Vilniuje“ buvo akredituota kaip Neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) programa Vilniaus savivaldybėje 2018 – 2019 m.

Tačiau Agentūros parengta programa sunkiai įgyvendinama kaip NVŠ programa, nes neatitinka NVŠ formato: per daug apsunkina mokytojus būti tarpininkais tarp moksleivių tėvų ir Agentūros, įsipareigoti visos klasės mokinius vedžioti arba vežti į renginius 3 mėnesius, rinkti tėvų pasirašytas sutartis su NVŠ tiekėjais. Parengta programa yra gana sudėtinga, reikalaujanti suderinimo su trečiosiomis šalimis, renginių vietomis ir laikais, o šiems darbams po NVŠ konkurso rezultatų paskelbimo suteikiama per mažai laiko. Kadangi NVŠ programų organizavimas yra formaliai komplikuotas, Agentūrai tenka stabdyti šios programos įgyvendinimą.

Bet Agentūros informacinis centras ir toliau tęsia savo edukacinę veiklą su vaikais ir kviečia mokyklas pastoviai dalyvauti Agentūros rengiamose nemokamose teminėse paskaitose bei ekskursijose.

_________________________________________________

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra liepos 17 d. pirmą kartą pateikė prašymą programos „UNESCO kultūros paveldas pasaulyje, Lietuvoje ir Vilniuje“ Neformalaus vaikų švietimo programų akreditacijai. Programų finansavimo metai: 2018 II p-2019 I p.

2018 m. rugsėjo pradžioje agentūros programa „UNESCO kultūros paveldas pasaulyje, Lietuvoje ir Vilniuje“ akredituota kaip Neformalaus vaikų švietimo programa (NVŠ). Jos pagrindu moksleiviai galėtų pasinaudoti 15 EUR NVŠ krepšeliu. Įgyvendinant programą Agentūra planavo sistemiškai pateikti 3-5 klasių Vilniaus moksleiviams pažintinę medžiagą apie pasaulio, Lietuvos ir Vilniaus kultūros paveldą bei išskirtines vertes, apie išlikusio paveldo ypatingą vietą dabartinėje kultūroje. Paskaitas papildytų teminės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai bei tradicinių amatų gamyba.

Buvo išsiųsti kvietimai Vilniaus miesto 3-5 klasių mokytojams teikti paraiškas šiai programai. Registracija vyko iki 2018 m. rugsėjo 19 d.

Daugiau informacijos el.paštu: k.vizinyte@vsaa.lt