VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Nemokami amatų demonstravimai

Kviečiame lapkričio 7 d. užsukti į Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos dalyvių – Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos narių galerijas-dirbtuves, kuriose, kaip ir kiekvieną mėnesio pirmąjį trčiadienį, organizuojami nemokami amatų demonstravimai, pristatymai, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, parodos. Dalyvaus 11 galerijų-dirbtuvių. Pasirinkta tema „Mano amatas prieš 100 metų” vyksiantys renginiai dirbtuvėse yra skirti Europos kultūros paveldo metams ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti.
Programa

Renginių metu sužinosite,  kuo šimtametes tradicijas skaičiuojantis šešėlių teatras yra įdomus šiandien; kaip stiklą pjaustė prieš 100 metų; vyks lietuviško skiautinio siuvimas pagal XIX a. skiautinio analogą, rastą Palangoje ir saugomą Lietuvos nacionalinio muziejaus fonduose; žiedo, kuris jau nesikeičia ir 100, ir 300 metų, gamyba; velykinių margučių marginimo vašku demonstravimas ir mokymas; antspaudavimas ant audinio augalais; buitinės keramikos lipdymas ir  dekoravimas spalvotais angobais (šie mokymai skiriami tarpukario Vilniuje veikusių Aleksandro Azarevičiaus (A. Azarewicz) keramikos dirbtuvių atminimui); vyks kūrybinė laboratorija – žiesto puodelio dekoravimas bei savita meninė interpretacija, bus pasakojama apie juodąją keramika, jos istoriją ir ištakas; iš keramikos gaminami švilpukai; iš popieriaus karpomi karpiniai, pasakojama apie odinį krepšelį, bus mokoma patiems pasigaminti mažą odinį krepšelį, skirtą smulkiems suvenyrams ar papuošalams sudėti; supažindinti su Baltijos gintaro istorija, gintaro apdirbimu. Pastarosios tradicijos irgi skaičiuoja šimtą ir daugiau metų.

Keliose galerijose-dirbtuvėse vyks parodos. Evaldo Babensko juvelyrinių papuošalų rekonstrukcijų paroda; “Vitražo manufaktūroje” paroda „Stiklas ║ Grafika“pasakojanti, kaip vitražo amatas vystėsi ir keitėsi per 100 metų; galerijoje-dirbtuvėje „Meno niša“ vyksta Jolantos Kyzikaitės šiuolaikinė paroda „Be galo“.