VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Paroda Vilnius UNESCO 25

2019 m. sukako 25 metai kaip Vilniaus istorinis centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ta proga metų pradžioje parengtas specialus proginis logotipas  ir paroda „Vilniaus senamiesčio apsauga ir tvarkyba 1994 – 2019“, skirta Vilniaus įrašymo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 25-mečiui. Parodoje pristatoma Vilniaus senamiesčio išskirtinė visuotinė vertė, Senamiesčio atgaivinimo strategija, Senamiesčio tvarkyba, naujausi restauravimo darbai, palyginimui pateikiama Rygos ir Talino patirtis šioje srityje. Parodos partneriai: ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas ir Restauratorių sąjunga. Parodą sudaro 12 planšetų (100 x 70 cm) lietuvių ir anglų kalbomis.

Paroda Vilnius UNESCO 25

2019 m. paroda buvo eksponuojama paveldo mugės HERITAS metu gegužės 3-4 d. Šv. Mergelės Ramintojos bažnyčioje, Europos paveldo dienų metu rugsėjo 19-20 d. Sapiegų rūmuose, lapkričio mėnesį  A. Mickevičiaus bibliotekos parodų salėje, o gruodžio 1 – 15 d. Vilniaus miesto savivaldybės vestibiulyje.

2020 m. parodos eksponavimo grafikas:
Sausio 13 – vasario 3 d. VDA Senieji rūmai, Baltasis koridorius, Maironio g. 6
Vasario 3 – 28 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai, Gedimino pr. 11
Kovo – gegužės mėnesiais parodos eksponavimas buvo suplanuotas VGTU Architektūros fakultete ir Kėdainių rajono savivaldybėje, deja, dėl karantino atidėtas palankesniam laikui.

Liepos 9 – rugpjūčio 9 d. Rygos miesto savivaldybėje (Rotušėje).
Tariamasi dėl parodos eksponavimo Talino miesto savivaldybėje, tai bus suderinta su planuojamu projekto „UNESCO pasaulio paveldo vietovių priežiūros patirtis Vilniuje, Rygoje ir Taline“ seminaru.