VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Pasitarimas dėl programos „Pasaulio paveldo kelionės Europoje“

2020-04-28 d. Agentūros vadovas dalyvavo UNESCO Pasaulio paveldo centro ir the National Geographic programos „Pasaulio paveldo kelionės Europoje“ virtualiame pasitarime. Ši Europos Komisijos finansuojama pirmoji UNESCO Pasaulio paveldui Europoje skirta programa pradėta 2018 m., o pasirengimas jai vyko ir Vilniuje.

Pasitarime buvo aptarti COVID-19 pandemijos programai keliami sunkumai bei priemonės padėčiai gerinti. UNESCO PPC Programų vadovas P. Debrine pranešė, kad pasauliniam programos viešinimui (marketing) numatoma skirti daugiau lėšų, o jos dalyviai kviečiami rengti atitinkamas tiek nacionalines tiek tarptautines priemones. Jis informavo, kad siekiant intensyvinti Pasaulio paveldo Europoje garsinimą, Programos dalyvių ratą numatoma plėsti. Dalyviai kalbėjo apie naujai rengiamas virtualias objektų pristatymo priemones. Geru tokio viešinimo pavyzdžiu įvardinta Briugės miesto savivaldybės parengta virtuali 3D pažintis su miestu.

Agentūros vadovas kalbėjo apie įstaigos rengiamas virtualias mokymo priemones jaunimui bei bendradarbiaujant su Ryga ir Talinu pradedamą rengti išplėstinį, lyginamąjį Vilniaus pristatymą internete. Programos kuratorius p. Frank Biasi iš The National Geographic informavo apie didelius turizmui sąstingio sukeltus sunkumus bei papildomų lėšų Programos viešinimui poreikį. Jis akcentavo Programos dalyvių kūrybingo iniciatyvumo, jo telkimo svarbą. UNESCO PPC įsipareigojo tokius pasitarimus rengti reguliariai 1 kartą per mėnesį.