VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Paskaita „Restauravimas Taline“

Rugsėjo 13 d. agentūroje vyko Talino miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vadovo Boriso Duboviko paskaita „Restauravimas Taline 2000 -2018 “. B. Dubovikas vadovauja paveldo skyriui jau 20 metų, ir jo kaip profesionalo nuomonė dažnai yra lemiama. Talino paveldo išsaugojimo pagrindinės kryptys: bažnyčių,  gynybinės sienos, bokštų ir švedų bastionų restauravimas, pritaikymas naudoti ir visuomeninio bei privataus sektorių partnerystė (bendri pastatų restauravimo projektai). Taline dar yra išlikusių daug vertingų viduramžių interjerų, sienų ir lubų tapybos. Jei vertingi interjero elementai aptinkami privačiuose pastatuose, Savivaldybė finansuoja pusę restauravimo darbų kainos, likusią pusę užmoka pastato savininkas. Per nepriklausomybės laikotarpį restauruota apie 170 lubų tapybos pavyzdžių (palyginimui sovietiniais metais tokių restauruota apie 50). Bendradarbiavimas su pastatų savininkais tęsiamas – žmonių domėjimasis ir noras išsaugoti autentiškas vertybes didėja. Tai nuolatinio, tęstinio Savivaldybės programos finansavimo rezultatas. Beje, dėmesys senamiesčio vertybių tausojimui auga ir politikų tarpe.

Taline atnaujintos 22 bažnyčios, priklausančios net 7-ioms skirtingoms konfesijoms. Bažnyčių atgaivinimui per 2000 – 2010 metus Savivaldybė skyrė 6,5 mln. eurų. Taline vertinamas ir sovietinio laikotarpio paveldas: detaliai restauruoti buvę karininkų kultūros namai sulaukia didelio turistų susidomėjimo.

2018 m. pavasarį B. Dubovikas savo biure Taline priėmė Lietuvos valstybinės kultūros paveldo komisijos delegaciją (nuotraukoje).