VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

PPMO seminaras apie atsinaujinančią kultūrą

Pasaulio paveldo miestų organizacija (PPMO) vasario – kovo mėn. rengia seminarų, skirtų Pasaulio paveldo miestų valdytojams, ciklą. Seminarų temos sąlygotos globalinės pandemijos krizės. Vasario 11 d. seminaro tema – „Kultūra ir technologijos“.

Jeruzalės universiteto profesorius, PPMO konsultantas, Michael Turner įžanginėje kalboje pabrėžė, kad plečiantis virtualiai, mūsų realioji erdvė susitraukė. Kultūra vis plačiau skleidžiasi skaitmeninėje erdvėje, kas panašu į skaitmeninę revoliuciją.

Krokuvos mero patarėjas Robert Piaskowski kalbėjo apie pandemijos sukeltus kultūrinio gyvenimo pokyčius. 2020 m. miesto šūkis „Tapk turistu savo mieste“ buvo skirtas vietos gyventojams. Uždarius muziejus ir atšaukus apie 80 tradicinių miesto festivalių, kultūros renginiai: festivaliai, koncertai, spektakliai ir kt. vyko virtualiose platformose. Atidarytas naujas kultūrinis TV kanalas, net 3 nauji muziejai, pritaikant aktyviam poilsiui, intensyviai tvarkyti ir plėsti miesto parkai. To dėka per 2020 m. kultūros renginių dalyvių skaičius, palyginus su 2019 m., išaugo net 3-5 kartus. Kaip tik šią savaitę Krokuvoje jau atsidarė ekspozicijas atnaujinę muziejai (nors parduotuvės ir restoranai lieka uždaryti), o prie jų nusidriekė ilgiausios lankytojų eilės.

Regensburgo atstovė Monika Gottler pristatė virtualų Regensburgo UNESCO Pasaulio paveldo lankytojų centrą, miesto menininkų kūrybą ant skelbimų stulpų bei specialias mobiliąsias pažintines aplikacijas, gerinančias gyventojų psichologinę būseną ir iniciatyvumą.

BS_200407_1022 Bogusław Świerzowski JG1_200412_KRPL_DJI_0327-HDR Jan Graczyński JG1_200316_KRPL_DJI_0260-HDR Jan Graczyński