VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Prasidėjo Kultūros paso renginiai

Pagal Kultūros paso programą VSAA laimėjo konkursą organizuoti edukacinius užsiėmimus „Vilniaus įkūrimo legendos“  bei „Vilniaus tradiciniai amatai“ 1-6 klasių moksleiviams. Edukacinių užsiėmimų metu moksleiviai supažindinami su Vilniaus miesto istorija, paveldu bei amatininkyste.

„Vilniaus įkūrimo legendų“ užsiėmimai rengiami tiek VSAA patalpose, tiek ir mokyklose. Susitikimuose moksleiviai supažindinami su XVI-XIX a. užrašytomis Vilniaus miesto įkūrimo legendomis, į kurias stengiamasi pažvelgti kaip į dar vieną istorijos šaltinį, padedantį vaikams geriau suprasti Vilniaus miesto atsiradimo priežastis ir istoriją, kelti klausimus ir rasti atsakymus apie Vilniaus miesto praeitį bei dabartį.

Edukacijų „Vilniaus tradiciniai amatai“ pradžioje išklausę paskaitėlę apie amatininkystės istoriją, vaikai aplanko Vilniaus miesto amatininkų dirbtuves, kurios veikia pagal Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų programą.  Užsiėmimuose moksleiviai daugiau sužino apie amatą, kaip apie profesinę galimybę, apie gaminių paskirtį ir praktinį jų panaudojimą bei kaip senieji amatai vertinami žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, esant naujų ir sparčiai besivystančių technologijų amžiuje.

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Agentūros edukacijas jau išbandė Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos bei Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos moksleiviai.

Kviečiame mokytojus aktyviai registruoti į užsiėmimus savo moksleivių klases: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai