VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Stiklo kvartalo bendruomenės renginys

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra nuo 2018 m. bendradarbiauja su Stiklo kvartalo bendruomene.
2019 03 21 d. agentūros patalpose vyko “Stiklo” kvartalo bendruomenės ir Ekologinio dizaino asociacijos (toliau EKODA) renginys. Renginio metu pristatytas Stiklo kvartalo istorinis identitetas, jo bendruomenės misija, ateities vizija, vertybės, strateginiai tikslai, kryptys ir uždaviniai. EKODOS tikslai –  aplinkosauginis bendruomenės švietimas: paskleisti ekologijos, žiedinės ekonomikos idėjas, dalintis žiniomis ir patirtimi apie ekologinį panaudotų gaminių „prikėlimą naujam gyvenimui“, atliekų ir antrinių žaliavų panaudojimą, patrauklų dizainą, ilgaamžiškumą, gamybą be atliekų, perdirbimo ir restauravimo galimybes. Taip pat siekiama atverti naujas bendradarbiavimo erdves tarp kūrėjų, gamintojų ir visuomenės, projektuojant švaresnę aplinką bei tvarią ateitį.

EKODA  vienija 40 narių – tai dizaineriai, menininkai, kūrėjai, gamintojai, įmonės, įstaigos ir organizacijos, kurių veikloje, kūryboje ir gamyboje itin svarbūs žiedinės ekonomikos tikslai, tvarumo principai ir ekologiškas požiūris.

Susitikime buvo aptartas klausimas dėl 2019 m. gegužės 9 – 11 dienomis Stiklo bendruomenės kvartale organizuojamos parodos ECO ROOM, kurioje lankytojai išvys kambario interjerą, pagrįstą vien ekologiškais ir tvariais dizaino sprendimais, t. y. dizaino objektai pagaminti iš antrinių žaliavų.

Stikl 1935 DSC03881 DSC03880