VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Renginiai Vilnius UNESCO 25

Prieš 25 metus (1994 m. gruodžio 17 d.) Vilniaus senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą. 2019 m.  šventinių metų proga Agentūroje buvo surengta naujo formato visuomenės edukacijai skirtų renginių – „protmūšių“ ir kultūrinių-orientacinių žaidimų.

Edukacinis užsiėmimas: protmūšis „Vilnius – 25 metai UNESCO pasaulio paveldo sąraše“, skirtas 9 – 12 klasių moksleiviams. Šie protmūšiai drauge su kitais agentūros siūlomais renginiais įtraukti į Kultūros paso programą, be to vienas proginis protmūšis  plačiajai visuomenei pravestas spalio 12 d. renginio „Vilniaus pasaulio paveldo kelias. UNESCO savaitgalis“ metu; tą pačią dieną agentūros vadovas dar perskaitė nemokamą paskaitą visuomenei. Kaip ir praeitais metais visus metus vyresniųjų klasių moksleiviams buvo skaitomos paskaitos „Vilnius- UNESCO Pasaulio paveldo miestas“.

Prieš porą metų Vilniaus miestas, daugiamečio Agentūros bendradarbiavimo su UNESCO Pasaulio paveldo centru dėka, atsidūrė UNESCO inicijuotoje kelionių platformoje „Pasaulio paveldo kelionės“ („World Heritage Journeys“), kur buvo įtrauktas į romantiškąjį Europos maršrutą. Norint labiau atkreipti visuomenės dėmesį į šį projektą, 2019 m. sukurtas specialus lipdukas su projekto logotipu ir parengtas kultūrinis orientacinis žaidimas – pasivaikščiojimas „Romantiškojo Vilniaus istorijos“, skirtas įvairaus amžiaus vilniečiams. Bendradarbiaujant su „Go Vilnius“, „Turizmo diena 2019“ metu (rugsėjo 27 – 28 d.) surengti du teminiai pasivaikščiojimai “Vilnius – UNESCO Pasaulio paveldo miestas”.

2019-12- 19 d. agentūros vadovas G. Rutkauskas dalyvavo LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“, kuri buvo skirta Vilniaus senamiesčio įtraukimo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 25-mečiui paminėti. Tą pačią dieną direktorius pasisakė ir LRT „Panoramos“ laidos metu.

Kalėdiniu laikotarpiu suvienijus jėgas su Vilniaus tradicinių amatų asociacijai priklausančiomis galerijomis Informacinis centras suorganizavo šeimoms skirtą edukacinį orientacinį žaidimą „Kelionė laiku po amatininkų Vilnių“, kurio metu buvo siekiama supažindinti plačiąją visuomenę su Vilniaus tradiciniais amatais bei paminėti Vilniaus įrašymo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 25-metį.

2019 m. sausio 20 – 21 d. agentūros vadovas G. Rutkauskas dalyvavo Minske vykusiame kultūros paveldo seminare, skirtame pasirengti Baltarusijos nacionaliniam konkursui  „Įveiklintas paveldas“, kaip vienas iš pagrindinių seminaro pranešėjų. Jo pranešimas skirtas 25-osioms Vilniaus įtraukimo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą metinėms; pranešime pristatyta Vilniaus istorinio centro kompleksinės tvarkybos ir vadybos patirtis 1998 – 2018 metų laikotarpyje.