VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Susitikimas Latvijos KP inspekcijoje

2018 01 09 d. Agentūros direktorius G. Rutkauskas Rygoje susitiko su Latvijos Kultūros paveldo inspekcijos vadovu Dr. Juriu Dambiu ir Inspekcijos Paveldo apsaugos politikos departamento vadove Agnese Rupenheite. Susitikime aptarti UNESCO Pasauli paveldo vietovių, Vilniaus ir Rygos senamiesčių vadybos bei valstybių atkūrimo šimtmečiui skirtų bendrų projektų įgyvendinimo reikalai.

J. Dambis informavo, kad Rygos savivaldybei 2015 m. panaikinus Kultūros paveldo skyrių ir paveldosaugos padėčiai Latvijos sostinėje blogėjant, Latvijos Kultūros ministerija Inspekcijai inicijavus pateikė Saemai Latvijos paveldo apsaugos  įstatymo papildymo projektą, numatantį savivaldybei paveldo apsaugos administravimo ir tvarkybos finansavimo prievolę. Ši įstatymo pataisa bus svarstoma skubos tvarka jau 2018 m. sausį.

Su J. Dambiu sutarta, kad Rygos savivaldybėje nesant reikiamų specialistų galinčių įgyvendinti bendrus projektus, skirtus UNESCO pasaulio paveldo vietovių apsaugos ir vertybių garsinimui, Inspekcija talkins įgyvendinant 2016 m. Agentūros inicijuotą Centrinės ir Rytų Europos regioninį Pasaulio paveldo miestų projektą, o taip pat dalinsis naujausia informacija apie Rygos senamiesčio apsaugą, tvarkybą bei rengiamą vietovės valdymo planą.

Kalbant apie valstybingumo šimtmečiui skirtą veiklą, Inspekcijos vadovas pritarė Agentūros iniciatyvai teminiuose bendruomenės paveldosauginio ir istorinio ugdymo renginiuose informaciją pateikti apie visų trijų Baltijos valstybių sostinių istoriją, jų paveldą, susijusį su valstybingumo atkūrimu. Sutarta bendradarbiauti rengiant medžiagą mokykloms ir bendruomenių ugdymui. Dr. J. Dambis informavo, kad Inspekcijos patalpose Rygoje 2018 m. planuojama įkurti „Paveldo klasę“, kur įstaigos darbuotojai ir kviestiniai ekspertai turėtų galimybę (ir privalėtų) gyvai pasakoti moksleiviams, studentams ar besidominčiai visuomenei apie paveldosaugos tyrimų, tvarkybos ir vadybos raidą, istoriją ir paveldo vertybes. Jis akcentavo asmeniškai manąs, kad šis Inspekcijos darbas ateityje bus vienu iš prioritetinių.