VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Suskambo audimas

Su džiaugsmu sveikiname kompozitorę Egidiją Medekšaitę, laimėjusią „Global Music Awards“ aukso medalį už muzikinę kompoziciją „Malakosha“. Tai ypatingas kūrinys, neįprastai susietas su amatininkyste – tekstile, audimu. Kūrėja tyrinėjo, kaip kitose šalyse audimas jungiamas su dainomis bei emocijomis ir atrado, kiek sąsajų turi audimas ir muzika. „…audimas neatsiejamas nuo sutartinių. Sutartinės – daugiabalsės polifoninės dainos, kuriose tarsi išgirsti balsų priešgyniavimą. Lygiai taip pat ir audimas – turi sistemą. Tai atitikmuo sutartinėms“, – įžvelgė sąsajų muzikė.
https://www.delfi.lt/kultura/naujienos

Džiaugiamės šiuo kompozitorės laimėjimu ir puikia proga plačiau suprasti ir pažvelgti į Agentūros kuruojamą Tradicinių amatų programą bei tarpdisciplinines kūrybinės veiklos sritis (amatų, dizaino, architektūros ir kt.) bei pagrindinius tikslus – tyrinėti, gaivinti ir šiuolaikiškai plėtoti miesto amatų tradicijas.

Vieni iš šios programos dalyvių yra audėjų galerija-dirbtuvė „Jūratė EU“, jų demonstruojamą audimo techniką galima pamatyti filmuke ,,Rankinis audimas staklėmis“