VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Šv. Baltramiejaus mugė 2021

Tradiciškai rugpjūčio 28-ąją vilniečiai ir miesto svečiai 10-tąjį kartą vėl kviečiami į istorinę Šv. Baltramiejaus mugę. Dėl pandemijos ir menko finansavimo šiais metais šventė bus kukli, bet jauki. Mugė vyks Savičiaus gatvėje greta Senųjų amatų dirbtuvės ir pačioje dirbtuvėje. Dalyvaus juvelyrai, lėlininkai, odininkai, knygrišiai, emalio, žalvarinių papuošalų, renesanso lėlių, medžio dirbinių, stiklo karolių, juostų vijimo, kalvystės amatininkai. Vyks istorinio fechtavimo demonstravimas, paskaitos „Senieji stiklo karoliai“, „Knygrišystė XV-XVI a.“, „Trūbadūrų, minezingerių ir meisterzingerių fenomenas XV-XVI a.“ (daugiau informacijos www.vdaa.lt).

Ankstesniais metais Rotušės aikštėje mugė vykdavo 2 dienas, o prasidėdavo iškilminga amatininkų eisena su istorinėmis cechų vėliavomis ir nusidriekdavo nuo Aušros Vartų iki Rotušės aikštės. Smalsiais žvilgsniais, šypsenomis, filmavimo ir foto kameromis juos lydėjo ne tik vilniečiai, bet ir gausūs miesto svečių bei turistų būriai, grožėdamiesi istoriniais amatininkų kostiumais. Mugės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su rankdarbyste ir patys  pabandyti žiesti puodus, verpti siūlus, austi, „paragauti“ kalvystės amato bei kt. amatų, taip pat diskutuoti su amatininkais. Mugės dalyviai galėjo gėrėtis teatralizuotais spektakliais, Lietuvos ir užsienio svečių šokiais, muzika.

Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – sertifikuota (2013 m.) Lietuvos tautinio paveldo dalis. Kasmet vykstanti atgaivinta šventė reikšmingai stiprina Vilniaus senamiesčio – UNESCO  pasaulio paveldo vietovės, kultūrinį turinį ir svarbą, yra nematerialaus kultūrinio paveldo vertybė, ugdanti visuomenės supratimą ir sąmoningumą.

Pagrindinis renginio organizatorius – Vilniaus dailiųjų amatų asociacija, talkininkai VšĮ „Amatų gildija“, VšĮ „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra“ bei klubas „Dvaro meistrai“. Rėmėjaas – Vilniaus miesto savivaldybė

Programa
Baltramiejus-2021_FB-Programe_EN-1200x1500px