VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Svarbios 2021 metų iniciatyvos

2021 metai buvo ypatingi tuo, kad prisijungėme prie dviejų tarptautinių iniciatyvų – kasmetinių Europos miestuose vykstančių renginių.

,,Pasimatymas parke“ – tai Prancūzijos kultūros ministerijos inicijuotas kasmetinis renginys, vykstantis Europoje birželio 4 – 6 d. siekiant supažindinti visuomenę su parkų istorija ir vertingosiomis savybės. 2021-06-04 d. Bernardinų sode vyko Agentūros organizuotas ,,Pasimatymas parke“, skirtas šeimoms. Sodo istoriją, augmeniją bei jos priežiūrą pristatė Agentūros vyr. architektė ir VšĮ ,,Vilniaus miesto parkai‘‘ vyr. sodininkė; o Agentūros Informacinio centro vadovė surengė žaidybinį parko įdomybių pristatymą vaikams su viktorina. Agentūros paroda ,,Istoriniai Vilniaus sodai ir parkai“ Bernardinų sode veikė visą birželio mėnesį.

Europos archeologijos dienas (EAD) koordinuoja Prancūzijos nacionalinis archeologinių tyrimų institutas. 2021 m. birželio 18-19 d. pirmą kartą EAD Agentūros iniciatyva buvo švenčiamos Vilniaus Amatų programos dalyvių dirbtuvėse. Atvirus amatų pristatymus visuomenei surengė Senųjų amatų dirbtuvės, juvelyrikos mokykla „Vilnensis“, galerija „Menas sau“, juvelyrikos galerija „Meno niša“ ir dirbtuvė „Molio laumė“.

2021 m. baigėme įgyvendinti projektą „UNESCO pasaulio paveldo vietovių apsaugos ir tvarkybos patirtys Vilniuje, Rygoje ir Taline“, kurio dėka galėjome prasmingai įsigilinti į kaimyninių Baltijos sostinių istoriją ir paveldą, palyginti bei pasimokyti iš projekto partnerių: Rygos savivaldybės Miesto plėtros departamento ir Talino savivaldybės Paveldotvarkos skyriaus. Projekto metu vystoma interneto platforma, kurioje bus talpinama informacija apie trijų sostinių paveldosaugą: https://whbaltic.eu/. Šalys yra sutarę šį projektą tęsti, plėtojant dalinimąsi gerąja patirtimi ir garsinant savo sostinių paveldą ir jo tvarkybą.

Projektas, remtas Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programos Nordic Culture Point, vyko 2020 05 18 – 2021 10 15 d. ir buvo dedikuotas Vilniaus Senamiesčio įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 25-mečiui. Ryga ir Talinas analogišką jubiliejų švęs 2022 m. Šį visiems projekto dalyviams naudingą bendradarbiavimą tikimės pratęsti 2022 m.