VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

UNESCO pasaulio paveldo metai

2020 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė UNESCO pasaulio paveldo metais.

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra UNESCO pasaulio paveldo metams suplanavo tokias veiklas ir renginius:

Paroda Vilnius UNESCO 25 metų sausio ir vasario mėnesiais buvo eksponuojama Vilniaus dailės akademijoje ir LR Vyriausybės rūmuose. Pasibaigus karantinui, liepos 9 – rugpjūčio 9 d. paroda eksponuojama Rygos miesto savivaldybėje, vėliau planuojama parodyti ir Talino savivaldybės patalpose.

Karantino metu, nesant galimybių organizuoti ugdomųjų veiklų gyvai, sukūrėme virtualias edukacines priemones, pristatančias Vilniaus – UNESCO pasaulio paveldo vietovės vertę (video filmukas vaikams, video pamoka apie Vilniaus universitetą, paskaitų ciklai apie Radvilų giminę ir apie Vilniaus baroką).

2020-05-25 d. Agentūros vadovas dalyvavo specialiame Vilniaus senamiesčiui skirtame interviu Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijoje.

2020 metais Agentūra dalyvaus Nordic Culture Point finansuojamame projekte „UNESCO pasaulio paveldo vietovių priežiūros patirtis Vilniuje, Rygoje ir Taline“. Projekto tikslas – sukurti atvirą duomenų ir bendradarbiavimo platformą, atspindinčią trijų miestų-sostinių: Rygos, Talino ir Vilniaus – UNESCO pasaulio paveldo vietovių apsaugos ir tvarkybos palyginamąją būklę.

Rengiame naują „Vadovą Vilniaus istorinių pastatų savininkams“, kur bus sukelta naujausia informacija apie istorinių pastatų tyrimus ir tvarkybą bei tam galimą gauti KPD ir savivaldybės paramą.