VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

UNESCO savaitgalis Vilniuje

Spalio 12-13 dienomis drauge su  „Go Vilnius“ pakvietėme vilniečius į renginį Vilniaus pasaulio paveldo kelias. UNESCO savaitgalis.  Progos šiam renginiui –  net dvi. Vilniaus istorinis centras – pirmoji pasauliniu mastu pripažinta Lietuvos kultūros vertybė – šiais metais švenčia įtraukimo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 25-tąją sukaktį. Be to, prieš metus Vilniaus miestas, daugiamečio Agentūros bendradarbiavimo su UNESCO Pasaulio paveldo centru dėka, atsidūrė UNESCO inicijuotoje kelionių platformoje „World Heritage Journeys“ (liet. „Pasaulio paveldo kelionės“), kur buvo įtrauktas į romantiškąjį Europos maršrutą.

Minint šias progas, surengtos nemokamos teminės ekskursijos, užsiėmimai amatininkų galerijose, o agentūra spalio 12 d. organizavo protmūšį ir paskaitą „Vilniaus senamiestis – 25 metai UNESCO pasaulio paveldo sąraše“.  Protmūšį vedė VSAA Informacinio centro vadovė Daina Grikšelytė – Šėmienė, o paskaitą skaitė VSAA vadovas Gediminas Rutkauskas.

Aktyviausios amatininkų dirbtuvės: galerija-dirbtuvė „Vitražo manufaktūra“, juvelyrikos mokykla „Vilnensis“, dirbtuvė Vilniaus puodžių cechas ir Baltijos gintaro meno centras surengė edukacinius užsiėmimus ir amatų pristatymus. Buvo demonstruojamos vitražo, juvelyrikos kūrybos ir gamybos paslaptys, koklių atspaudimo technika, gintarinio amuleto gamyba.

Renginiai amatininkų– galerijose dirbtuvėse susilaukė daug dėmesio ir viršijo numatytą amato pristatymo, demonstravimo ir užsiėmimų laiką. Beveik į visus renginius reikėjo stabdyti registraciją, nes šios galerijos-dirbtuvės negali talpinti daugiau kaip po 20 žmonių. Ypač daug norinčiųjų buvo į „Vitražo manufaktūrą“, nes čia vyko ir praktiniai užsiėmimai, buvo galima susikurti nedidelį vitražą.  Visose galerijose – dirbtuvėse buvo daug užsidegusio jaunimo ir smalsių studentų, ieškančių prasmingos saviraiškos. Kita grupė lankytojų – senjorai, kurie domisi miesto istorija ir nelinkę sėdėti namie.

Agentūra (talkinant ICOMOS Lietuvos nacionaliniam komitetui ir Restauratorių sąjungai) yra parengusi  ir specialią paroda, kurioje glaustai pristatytos daugialypės Senamiesčio apsaugos ir tvarkybos prielaidos, veiklos bei rezultatai:

Paroda Vilnius UNESCO 25