VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Sveikiname Vilnių su gimtadieniu!

 

Sveikiname Vilnių su gimtadieniu! Švęsdami atgimkime visi drauge!

Sausio 25-ąją Vilniui sukanka 695-eri! Tądien sostinės savivaldybė paruošė gausybę staigmenų vilniečiams ir miesto svečiams: nuo ankstaus ryto iki vakaro vyks dovanų dalybos įvairiose Vilniaus erdvėse, Vilniaus gatvėje vienu metu bus pučiamos 695 gimtadienio žvakutės, bus galima pasivaišinti didžiuliu gimtadienio tortu savivaldybėje, ypatingai bus apdovanoti tądien gimę naujagimiai ir besituokiantys jaunavedžiai, apie Vilniaus gimtadienį sužinos kiekvienas moksleivis ir darželinukas, vyks Gedimino laiško paroda ir edukaciniai užsiėmimai, istorijos pamokos apie Vilnių, Šv. Kristoforo apdovanojimai Rotušėje, svetingai pasitinkami atvykstantys į Vilnių ir daugybė kitų smagių staigmenų.

Sausio 25-osios rytą sostinės mokyklose vyks istorijos pamoka apie Vilnių. 5-12 kl. mokytojai kviečiami Vilniaus istorijos pamokas tądien organizuoti ne tik mokyklose, bet ir apsilankyti muziejuose, kuriuose vyks edukaciniai užsiėmimai. Už gaires ypatingai istorijos pamokai sausio 25-ajai sostinės savivaldybė dėkinga jas parengusiam Vilnius istorijos mokytojų būreliui.

Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1323 m. sausio 25 d. rašytame laiške Vakarų Europos miestams. Sausio 25 d. kviečiame nepraleisti retos progos – apsilankyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiško parodoje Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4), kur nuo 12:30 val. bus atidaryta paroda „Lietuvos valdovo žodis pasauliui: atveriame mūsų žemę ir valdas kiekvienam geros valios žmogui“. Laiškų skaitymai vyks iki 15 val.

Daugiau: http://www.vilnius.lt/index.php?812518988