VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Vilnius Tech studentų dirbtuvės

Rugsėjo mėnesio pradžioje vyko Vilnius Tech (VGTU) universiteto Architektūros fakulteto kūrybinės dirbtuvės 3-io kurso studentams „The New Dirt – A Zero Waiste Lab“ (,,Purvas naujai. Dirbtuvės be atliekų“). Joms jau aštuntą kartą vadovauja Berlyno architektas prof. Slavis Poczebutas. Prie dirbtuvių prisidėjo partneriai: VSAA agentūra, Botanikos sodas ir Vilnius Tech Statybinių medžiagų instituto laboratorijos. Rugsėjo 10 d. 16.00 val. Botanikos sode Vingio parke įvyks dirbtuvių parodos atidarymas.

Senamiesčio atnaujinimo agentūros vadovas G. Rutkauskas studentams pasakojo apie tradicines istorines medžiagas – plytų mūrą, tinką, čerpes ir jų naudojimą restauravime (Senatorių pasaže) bei naujas medžiagas, gausiai įsiveržusias Paupio teritorijos konversijoje ir nevienaprasmę jų perspektyvą, tvarumą. Studentams buvo duota pačiupinėti autentiškas XVI-XVII a. čerpes.

Dirbtuvių metu studentai eksperimentavo su natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip molis, kanapių drožlės, medienos pjuvenos, kelių rūšių krakmolas ir šiaudai;  aiškinosi, kaip šios medžiagos veikia kartu, ir kaip šie atsinaujinantys ištekliai galėtų statybų procesus paversti tvaresniais. Tvarios, natūralios medžiagos yra labai aktualios atnaujinant kultūros paveldo pastatus.