VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Vykdoma miesto atvirųjų erdvių bei statinių išorinės unikalios istorinės įrangos stebėsena

Vilniaus, kaip visų miestų veidą ir charakterį formuoja, pastatų ir gyvenamosios aplinkos puošybinės, funkcinės, simbolinės detalės ar elementai. Jų įvairovė Senamiestyje suteikia ypatingą dvasią ir išskirtinumą ne tik istoriniam miesto centrui – UNESCO Pasaulio paveldo vietovei, bet ir visai sostinei. Šių smulkių, dažnai nepastebimų, menkai puoselėjamų ir todėl nykstančių vertingųjų elementų išsaugojimas yra mūsų visų rūpestis ir pareiga. Gyvenantys senamiestyje geriau už kitus pažįsta ir stebi savo aplinką, tad pirmiausiai juos ir kviečiame tuo atsakingai rūpintis.

Mieli miestiečiai, jei Jūs pamatėte ar žinote kur yra vertingi išlikę unikalūs senamiesčio gyvenamosios aplinkos elementai, pvz.: senos lauko durys, slenksčiai, pakopos, langinės, stulpeliai, tvorelės, balkonų aptvėrimai, šulinių dangčiai, vandens kolonėlės, žibintai, numeriai ir kt., prašome pranešti mums apie jo buvimo vietą (el.p. info@vsaa.lt arba tel. (8 5) 212 2535) arba atsiųsti nuotrauką su vietos nurodymu. Tuo Jūs galite prisidėti prie kultūros paveldo vertybių išsaugojimo miestui, jo svečiams, savo vaikams ir miesto ateičiai.

Agentūra nuo 2010 m. vykdo Senamiesčio pastatų išorės, jų aplinkos ir viešųjų erdvių būklės stebėseną (monitoringą). Stebėdami Senamiesčio kaitą, skirsime deramą dėmesį šiems smulkiems, bet Senamiesčio visumos vertei svarbiems elementams, kuriais papildysime programą „Dingęs Vilnius“. Šie unikalūs elementai bus fotografuojami, duomenys apie juos kaupiami viešoje Agentūros internetinėje svetainėje.