VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

NAUJIENOS

Vasaros stovyklų atgarsiai

2019 m. vasarą Agentūroje vyko vaikų vasaros stovyklos „Vilniaus istorijos spalvos“. Šių metų stovykla skyrėsi nuo ankstesnių, nes šįkart stovyklauti kvietėme ne pradinukus, bet vyresnius 10-14 metų vaikus. Stovyklos ypatingos buvo tuo, kad gavus Vilniaus savivaldybės finansavimą, stovyklauti turėjo galimybę vaikai ir iš vargingiau gyvenančių šeimų.

Stovyklos metu su vaikais stengėmės atrasti kuo daugiau Vilniaus istorijos ir architektūros spalvų. Maloniai nustebino tai, jog jaunoji karta ypatingai domisi Naujausiųjų laikų XX a. istorijos įdomybėmis.   Pokalbiai su vaikais stovyklose parodė, jog Viduramžių istorija, riteriai ir princesės pamažu išeina iš mados užleisdami vietą naujiesiems superherojams, tokiems kaip Jonas Basanavičius, Darius ir Girėnas, Čiurlionis, Antanas Gustaitis ir kt.

Stovyklaudami išbandėme įvairiausias edukacijos ir pažinimo formas (rengėme orientacinius žaidimus Vilniaus senamiestyje; dalyvavome protmūšiuose; klausėmės paskaitėlių ir įsitraukėme į diskusijas; vykome į ekskursijas; lankėmės pas amatininkus ir išbandėme senuosius amatus savo rankomis) .  Įsitikinome, kad šių dienų vaikams būtinas kūrybiškas ir įtraukiantis pažinimas, toks, kuriame vaikai gali kurti, diskutuoti, savo rankomis išmėginti, o ne pasyviai stebėti ar klausytis. Ši tendencija išties džiugina ir rodo, kad auginame kūrybišką, laisvą ir drąsią naująją kartą.

Džiaugiamės apsisprendimu rengti stovyklas būtent paaugliams, kurie tikrai, nepaisant dažnai neigiamos vyraujančios nuomonės visuomenėje, yra labai šaunūs ir smalsūs žmonės, kuriuos įtraukus į jiems priimtinų formų veiklas, galime sulaukti puikaus grįžtamojo ryšio ir smagių bei vertingų patirčių.