VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

AMATAI

Kaziuko mugė 2017

Kasmet atsinaujinanti Kaziuko mugė vyko Vilniaus istoriniame centre – UNESCO Pasaulio paveldo vietovėje kovo 3 – 5 d. Tęsiant Kaziuko mugės tradicijas šiemet atidarymą ir vėl nuspalvino Vilniaus amatininkų vėliavos. Nuo ,,bačkos“ Žemės ūkio ministras B. Markauskas ir V. Urba pasveikino gausią miestiečių ir svečių minią, o meras paskelbė 2017 m. Šv. Kazimiero mugės pradžią.

Šioje mugėje Amatų programos dalyviai prekiavo nedrauge, nes prekyvietės buvo suskirstytos pagal amatų rūšis. 2004 – 2007 metais amatininkai ne tik prekiavo, bet įkurdindavo Amatų miestelį Tymo kvartale, o 2008 m. – Odminių skvere, kur demonstruodavo amatų gamybą, kurdavo smagią šventinę nuotaiką, leisdavo mugės dalyviams patiems išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus, dalindavosi amatų gamybos paslaptimis ir žiniomis. Tačiau vis nepavyksta išsiderėti ir susitarti su organizatoriais, kad Vilniaus miesto amatininkai kasmet prekiautų ir amatus demonstruotų nusistovėjusioje toje pačioje vietoje.

Visų mugės lankytojų vardu dėkojame Vilniaus miesto amatininkams, kurie atsitraukdami nuo savo prekyviečių, dalyvauja rengiamose miesto ceremonijose Kaziuko mugės metu.