VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

EDUKACINĖ VEIKLA

Kultūros pasas

2021 m. pagal Kultūros paso programą VSAA siūlo šiuos edukacinius užsiėmimus:

Įdomioji pamoka „Vilnius Baroko Europoje“ (Nuotolinė paslauga, skirta 8 – 9 kl. mokiniams)
Nuotolinės pamokos metu dalyviams pristatomas Baroko epochos Vilniaus paveldas, siekiant jį pamatyti plačiame visos Europos kontekste. Edukacijos metu siekiama dalyvius ne tik supažindinti su tam tikrais kultūriniais reiškiniais ar paveldo objektais, bet ir su jų atsiradimo aplinkybėmis; dalyviai kviečiami plačiau ir giliau suvokti paveldą bei padiskutuoti apie jo išsaugojimo ir perdavimo ateities kartoms svarbą.      

„Paveldukas“ kviečia pažinti UNESCO Pasaulio paveldą (Nuotolinė paslauga, skirta 3 – 4 kl. mokiniams)
Edukacija vaikus supažindina su UNESCO pasaulio (tiek gamtos, tiek kultūros) paveldu bei plačiau pristato Lietuvoje esantį pasaulio paveldą. Vaikai užsiėmimo metu ne tik pasyviai klauso, bet ir patys įsitraukia į mokomuosius žaidimus bei diskusijas. Edukacijos metu dalyviai susidraugauja su visame pasaulyje žinomu personažu – vaikų draugu “Patrimonito” (“Pavelduku”), kuris kviečia visus pasaulio vaikus jaustis mūsų planetos bendruomenės dalimi bei suprasti, kad kiekvienas, net ir pats mažiausias galime prisidėti prie pasaulio paveldo išsaugojimo.

Ekskursija ,,Vilniaus pilių ir valdovų paslaptys“  (skirta 1−5 kl. mokiniams)
Kaip gyveno mūsų kunigaikščiai? Kaip atrodė jų pilys? Ką valdovai valgė, kuo rengėsi, kaip leisdavo laisvalaikį? Kokie svarbūs jų sprendimai lėmė mūsų šalies istoriją, formavo kultūrą bei tradicijas? Jeigu Jums rūpi šie ir panašūs klausimai, būtinai atvykite į ekskursiją “Vilniaus pilių ir valdovų paslaptys“. Pasitelkę vaizduotę bei smagias užduotis, pakeliausime po ne vieną šimtmetį Lietuvos valdovams priklausiusią Vilniaus senamiesčio dalį, anuomet iš visų pusių apsuptą Neries ir Vilnios vandenų. Susitikimo metu vaikus raginsime drąsiai įsitraukti į diskusijas bei pažaisti vaidmenų žaidimą, leidžiantį įsijausti į mūsų istorijos siužetus bei istorinius personažus.

Orientacinis pažintinis žaidimas ,,Vilnius: Pasaulio paveldo miesto istorijos“  (skirta 6−10 kl. mokiniams)
Žaidimas pristato Vilnių kaip UNESCO pasaulio paveldo miestą. Orientacinio žaidimo metu užduotys ir klausimai yra formuluojami taip, kad vaikams pavyktų geriau suprasti, kas tai yra UNESCO Pasaulio paveldas, kuo jis ypatingas ir svarbus visai tarptautinei bendruomenei, kuo Vilnius yra išskirtinis, kad buvo įtrauktas į Pasaulio paveldo vietovių sąrašą. Žaidimo metu atskleidžiama ne tik daug įdomių faktų apie Vilnių, bet ir apie kitas su Vilniumi susijusias Pasaulio paveldo vietoves.

Užsiėmimų „Vilniaus tradiciniai amatai“ (1−6 klasių mokiniams) pradžioje išklausę paskaitėlę apie amatininkystės istoriją, vaikai aplanko Vilniaus miesto amatininkų dirbtuves, kurios veikia pagal Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų programą.  Užsiėmimuose moksleiviai daugiau sužino apie amatą kaip apie profesinę galimybę, apie gaminių paskirtį ir praktinį jų panaudojimą bei kaip senieji amatai vertinami žvelgiant iš šiandienos perspektyvos naujų ir sparčiai besivystančių technologijų amžiuje.

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Kviečiame mokytojus aktyviai registruoti į užsiėmimus savo moksleivių klaseshttps://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai

kulturospasas