VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

EDUKACINĖ VEIKLA

Vaikų vasaros stovyklos 2017

Vaikų vasaros dienos stovyklos 2017

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra drauge su partneriais jau septintus metus organizuoja vaikų vasaros dienos stovyklas. Įvairios edukacinės veiklos ir specialiai parengtos ekskursijos vyksta įvairiose Senamiesčio erdvėse (gatvėse, muziejuose, amatininkų dirbtuvėse), o taip pat ir Agentūros gotikinėje salėje. Stovyklos vyksta istoriniuose pastatuose, tad vaikai turi išskirtinę galimybę pajusti Senamiesčio vietos dvasią, istorinės urbanistinės aplinkos psichologinį charakterį ir poveikį. Ši betarpiška patirtis nepalieka abejingų ir suteikia ilgalaikių įspūdžių.

2016 m. agentūros bei stovyklų organizatoriaus „Vaikų vasaros“ suorganizuotose kultūrinėse-istorinėse vasaros stovyklose susirinko margas vaikų būrys iš viso pasaulio: dauguma jų sudarė vilniečiai, bet turėjome lietuvaičių ir iš JAV, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės bei Italijos. Pamatėme, kad tokio pobūdžio stovyklos yra labai reikalingos toli gyvenantiems lietuvaičiams. Stovyklų veikla buvo labai įvairi: edukaciniai užsiėmimai muziejuose, darbelių gaminimas amatininkų dirbtuvėse, VSAA darbuotojų paskaitos bei teminės ekskursijos po senamiestį. Užteko laiko ir organizuotiems žaidimams bei dūkimui vaikų aikštelėse. Liepos mėnesio stovyklų programas papildė vadovių iš Italijos Noemi ir Samantos paruoštos paskaitos apie Italiją bei italų kalbos pradžiamokslis. Stovyklų metu viso dirbo 3 vadovai bei 7 savanoriai, iš kurių net 3 kažkada buvę VSAA stovyklautojai.

 Pina juosteles Signataru namuose Puzlis

Agentūros patalpose 2016 m. taip pat vyko ketverios VšĮ „Gatvės gyvos“ organizuotos vaikų vasaros stovyklos „Senosios Lietuvos paslaptys“, kuriose dalyvavo 59 vaikai ir moksleiviai. Įvairios edukacijos, specialiai vaikams parengtos ekskursijos po Vilniaus senamiesčio erdves, interaktyvios kūrybinės užduotys atvėrė jauniesiems tyrinėtojams įdomiausius Lietuvos istorijos puslapius.