VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

TVARKYBA

Bazilijonų bažn. tvarkyba

Švč. Trejybės bažnyčia ir Bazilijonų vienuolynas – vienas iš svarbiausių Vilniaus senamiesčio architektūros ansamblių, lėmusių šios Pasaulio paveldo vietovės struktūrą. Barokiniai Glaubico sukurti bokšteliai suteikė svarbos rytiniam fasadui, atgręžtam į Aušros Vartų gatvės pusę.

Švč. Trejybės bažnyčioje vykdomi stogo ir fasadų tvarkybos: restauravimo, remonto ir avarijos grėsmės pašalinimo darbai. Stogo atnaujinimas prasidėjo 2014 m., fasadų tyrimo ir tvarkybos darbai vykdomi nuo 2016 metų pradžios: restauruotas šiaurinis fasadas, jame eksponuoti pirmojo statybos laikotarpio  – gotikinės cerkvės mūro fragmentai,  restauruotas vieno barokinio bokštelio lipdybinis ir polichrominis dekoras (iliuzinė tapyba nišose – langų imitacija) bei kupoliukas.

2017 m. restauruojamas vakarinis bažnyčios fasadas ir pietinis bokštelis su autentiškais barokiniais lipdiniais (šiaurinio bokštelio lipdiniai buvo sunykę, atstatyti pagal pietinio bokštelio lipdinius). Iki 2017 m. pabaigos planuojama baigti tvarkyti stogą, pietinį fasadą, vakarinio fasado portalo dekorą ir figūrinę tapybą nišose. Darbus finansuoja Kultūros paveldo departamentas.

Daugiau informacijos:

 Bazilijonų1 Bazilijonų2 Bazilijonų3 Bazilijonų7 Bazilijonų6 Bazilijonų4