VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

  • English

APIE SENAMIESTĮ

Bazilijonų Švč. Trejybės bažnyčia

Švč. Trejybės bažnyčia ir Bazilijonų vienuolynas – vienas iš svarbiausių Vilniaus senamiesčio architektūros ansamblių, lėmusių šios Pasaulio paveldo vietovės struktūrą.

Bažnyčioje nuo 2014 m. vykdomi stogo ir fasadų tvarkybos: restauravimo, remonto ir avarijos grėsmės pašalinimo darbai. 2017 m. restauruojamas vakarinis bažnyčios fasadas ir pietinis bokštelis su autentiškais barokiniais lipdiniais (šiaurinio bokštelio lipdiniai buvo sunykę, atstatyti pagal pietinio bokštelio lipdinius). Iki 2017 m. pabaigos planuojama baigti tvarkyti stogą, pietinį fasadą, vakarinio fasado portalo dekorą ir figūrinę tapybą nišose. Darbus finansuoja Kultūros paveldo departamentas.

Stogo atnaujinimas prasidėjo 2014 m., o fasadų tyrimo ir tvarkybos darbai vykdomi nuo 2016 metų pradžios: jau restauruotas šiaurinis fasadas, jame eksponuoti pirmojo statybos laikotarpio  – gotikinės cerkvės mūro fragmentai,  restauruotas vieno barokinio bokštelio lipdybinis ir polichrominis dekoras (iliuzinė tapyba nišose – langų imitacija) bei kupoliukas.
Darbus finansuoja Kultūros paveldo departamentas.

Daugiau informacijos:

http://www.vsaa.lt/index.php/bazilijonu-svc-trejybes-baznycios-tvarkyba/

 Bazilijonų7 Bazilijonų6 Bazilijonų4 Bazilijonų3 Bazilijonų2 Bazilijonų1